Trychologia


Trychologia jako nauka zajmuje się wypadaniem włosów, oraz leczeniem chorób takich jak łojotokowe zapalenie skóry głowy, łysienie, łupież, łuszczyca, wszelkiego rodzaju podrażnienia i stany zapalne skóry głowy.


Udając się na badanie należy pamiętać, że zły stan włosów może nie być problemem sam w sobie, lecz efektem innych problemów zdrowotnych w naszym organizmie. Nasz trycholog przed badaniem zbierze od pacjenta bardzo dokładny wywiad na temat stanu jego zdrowia, trybu życia oraz występowanych chorób. Warto na taką wizytę zabrać aktualne wyniki badań krwi. Częstym powodem wypadania włosów są na przykład zaburzenia hormonalne bądź przebycie COVID-19.


W dniu wizyty u trychologa nie należy myć skóry głowy i włosów – robimy to dzień wcześniej. Samo badanie trychologiczne jest nieinwazyjne, bezbolesne i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań.Badanie trychologiczne przeprowadzone jest mikrokamerką z 400- krotnym zblizeniem które pozwala wykryć wiele aktualnych problemów oraz oszacować ilość tzw. włosów następowych – czyli nowych, rosnących włosów. Często przeprowadzanym badaniem przez trychologów jest również analiza składu pierwiastkowego włosa. Potrafi ona wiele powiedzieć o aktualnej diecie i niedoborach żywieniowych, które również mogą leżeć u źródła problemów.

W przypadku problemów z włosami ważne jest szybkie zgłoszenie się do trychologa, ponieważ mieszki włosowe aby nie obumrzeć muszą być aktywne. W wyniku dłuższej nieaktywności dochodzi do zaniku mieszków włosowych. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej metody trychologicznej jest możliwe zatrzymanie procesu obumierania mieszków włosowych i odzyskanie jak największej ilości włosów.


W naszym gabinecie oferujemy badanie trychologiczne z użyciem kamerki, oraz odpowiednio dobrane leczenie.
Posiadamy w sprzedaży profesjonalne Trychokosmetyki.